5. ROČNÍK BOMA VÝPRAVY PO STOPÁCH B7

1. STATUT AKCE: Akce je 5. ročníkem turistické výpravy po trase legendární B7

2. POŘADATEL: Akci pořádá BoMa Way Projekt s.r.o., IČO: 05984386

3. START: Pátek 29.7.2022 Frenštát pod Radhoštěm - parkoviště u hotelu Bartoš 6:00 

4. CÍL: Sobota 30.7.2022 Třinec Oldřichovice 1021 - restaurace s ubytováním El Speedo 

5. INSTRUKCE

 • Trasa je letos opět opačným směrem, první den budeme mít tedy před sebou 47 km
 • Opět budeme mít VELKÝ BoMA SUPPORT NA TRASE, který je v ceně startovného: tedy v každém údolí na nás bude čekat auto s proviantem (vody, cola, sladkosti, rohlíky, salámy, sýry, ovoce včetně melounu)
 • Do auta si můžete naložit i věci na spaní, náhradní boty (samozřejmě mějte na paměti, že auto pojede jen jedno a členů výpravy a jejich bot je hodně)

JÍDLO A PITÍ SEBOU:

Nehraje se na zdravou výživu apod, je nutno mít něco k snědku i rychlé cukry pro nabrání energie

 • Svačina na cestu (něco, co se nezkazí v teple za 1 - 2 dny) - obložená bageta, ovoce, zelenina, sušené ovoce (rozinky, meruňky, švestky), oříšky, proteinové tyčinky
 • Pití - 2 láhve - v jedné čistá voda, ve druhé sladký nápoj (cola, kofola apod - budete mít možnost pití doplňovat ze support-auta)

Na trase bude možnost občerstvení (Pindula, Pustevny, Čeladná, Ostravice, Lysá hora, Krásná, Morávka).

OBLEČENÍ:

 • Dle vašeho uvážení, co v batohu unesete (v případě, že zmoknete, je dobré mít nepromokavý obal na batoh)
 • Nepromok, neprofuk, na převlečení, tak, jak jste na hory zvyklí, ideální je více vrstev a také dlouhý rukáv
 • Boty možná i náhradní - hlavně pohodlné - boty na hory mají být aspoň o půl čísla (nejlépe o celé) větší než na chození po městě. Za prvé nohy při dlouhém chození otečou a za druhé při sestupu tlačí prsty dopředu, tak ať vám neslezou nehty (mě slezou pokaždé)
 • Ponožky na výměnu, pláštěnka v případě extrémního lijavce, když nebude možnost schovat se v krmelci nebo v hospodě 
 • Něco na spaní, pantofle, ručník, hygienické potřeby

OSTATNÍ RŮZNÉ:

 • Nezapomeňte se namazat a vzít si mazání i na cestu - nohy, podpaží, rozkrok - ať nedostanete vlka nebo puchýře - kupte si např. v lékárně vazelínu (vemte si ji i sebou)
 • Magnesium proti křečím, hroznový cukr, sluneční brýle, krém s UV faktorem
 • ČELOVKA (je možné, že někteří první den nestihnou do západu slunce dojít na chatu)
 • Poslední 3 dny před akcí to už nepřehánějte s tréninkem, mějte na paměti, že budete na nohách víc jak 2 x 12 hodin
 • Každý z účastníků se na vlastní zodpovědnost rozhodne, kam až dojde - kdekoli v údolí může skončit a zavolat si odvoz
 • DIPLOM A MEDAILE budou rozdávány vždy v údolí

6. CENA 1.150,- na osobu. V ceně: startovné, ubytování na Ostravici (povlečená postel, teplá sprcha), velký BoMa support na trase - jídlo i support věcí, diplom, medaile, nepřenosný zážitek do konce života.

CENA 850,- na osobu - vše viz výše (startovné, support, diplom, medaile), ale na Ostravici  nebudete spát v posteli, ale využijete ubytování ve vlastním spacáku (na zahradě penzionu jsou přístřešky), spacák a ostatní věci Vám přiveze support auto.

CENA 650,- na osobu - jestliže víte, že na Ostravici se nebudete ubytovávat (buď s předpokladem, že tam ani nedojdete nebo budete někde spát ve vlastní režii)

CENA 300,-navíc v případě, že budete chtít ubytování ve Frenštátě ze čtvrtka na pátek 29.7.2022

7. REGISTRACE, PLATBA - Registrace: náš přihlašovací formulář - viz výše

Platba předem v hotovosti nebo na účet BoMa Way Projekt s.r.o.: 115-4343970277/0100 do neděle 3.7.2022 - pozor, omezený počet míst - po naplnění kapacity akce se už nebudete moci přihlásit.

Startovné nevracíme, na vlastní náklady si zajistíte prodej startovného v případě, že se nebudete moci zúčastnit. 

Další info - za organizátory:

Jana Maštalířová 605 727 995

Klára Prachovská (support) 608 248 320

******************************************************************************************************************************************

TRASA PÁTEK 29.7.2022.....47,5  km

Frenštát pod Radhoštěm - po zelené na Velký Javorník až k rozhledně 918 mnm - po červené na Malý Javorník rozcestí - po modré na Sedlo Pindula 552 mnm (restaurace Zbojnická koliba).

Dále přes hlavní cestu č. 58 dále nahoru stále po modré na Radhošť 1129 mnm kolem kaple Sv. Cyrila a Metoděje - stále na modré se občerstvíme u sochy Radegasta a dál na Pustevny. (Na Pustevnách občerstvení kdekoli).

Z Pusteven po červené nahoru kolem Stezky Valašska přes Tanečnici 1084 mnm na Čertův mlýn 1206 mnm a stále po červené dolů až do Čeladné.

Z Čeladné neopustíme červenou a pošlapeme přes Polanu až na Smrk 1276 mnm.

Ze Smrku dále po červené směrem do Ostravice. Kousek od vesnice, na červené značce (GPS: 49.53198N, 18.38941E) máme ubytování v Chalupě v srdce Beskyd. Jedná se o turistickou ubytovnu s 9 ložnicemi a 33 lůžky, která bude k dispozici jen pro nás. Budeme mít k dispozici kuchyňku, společenskou místnost, teplou vodu i čistou postel. Je možno objednat si na večeři pizzu nebo rovnou zajít na pivo do místní hospůdky (nejbližší je cca 200m).

Oslavný večírek do pozdních hodin.

ZÁPAD SLUNCE cca 20:45

TRASA SOBOTA 30.7.2020..... 42,5 km - VÝCHOD SLUNCE cca 5:00

Po východu slunce cca v 6:00 sejdeme do Ostravice - zde snídaně ve vlastní režii v místním kiosku (mají čerstvé pečivo, kávu atd), přejdeme řeku a ocitneme se z Moravy ve Slezsku. Budeme pokračovat na Lysou trasou B7 - tedy kolem Sepetné přes Albínovo náměstí a Lukšinec až na Lysou horu 1323 mnm.

Z Lysé si užijeme sešup po žluté až do Krásné.

Podle ochranářské situace se rozhodneme, jestli z Krásné polezeme nahoru až na Travný 1203 mnm nebo jestli budeme jen traverzovat na Sviňorky a dolů po zelené na Morávku.

Z Morávky pošlapeme dál po žluté na Velký Lipový a Ropici 1083 mnm - silné povahy to otočí a vrátí se na Příslop a dolů černou sjezdovkou do Řeky (váleční veteráni a těhotné ženy už z Ropice pofičí na Javorový).

Z Řeky z pod sjezdovky budeme pokračovat proti proudu Ropičanky, dál šotolinovou lesní cestou až do Gutského sedla, zde po žluté na Javorový vrchol 1032 mnm, pak k chatě na Javorovém 947 mnm, po sjezdovce dolů, na parkoviště k Resturaci El Speedo - zde rozdávání diplomů  medailí 90-kilometrovým rubačům, závěrečný oslavný večírek ve vlastní režii, rozchod, odjezd po vlastní ose domů.