Kráska která byla dokonalá

13.05.2021

Začalo to nenápadně. Na nástěnku si vyvěsila fotku nejnovější vítězky Miss Olympia.

Postupně se nástěnka zaplňovala motivačními citáty, tabulkami výživových hodnot potravin, fotek holek před a po (rozuměj před a po získání vytoužené postavy). Byla krásná, ale přesto chtěla být ještě krásnější. Svou krásu neviděla. Ten centimetr tuku na bříšku se stal středobodem jejího vesmíru.

Stala se znalkyní, která své znalosti úspěšně aplikovala do praxe. ranní šejk proteinu a BCAA, samozřejmě spalovač tuku, na to výživné kardio, po tréninku trochu sachrů a bílkoviny, tuky jen zdravé, ovoce jen dopoledne, oběd jen maso a zeleninu, odpoledne další trénink, na večeři jen zelenina bez masa. To "jen" se samozřejmě ukazovalo na váze čím dál víc, jí se ovšem pořád čísla zdála vysoká.

Výtah pro ni přestal existovat, i na exkalátoru brala schody po dvou, sportovní aplikaci v mobilu zapínala dokonce, když šla na nákupy. Cestu volila tak, aby prošla kolem dobře nasvícených výloh, aby kriticky zkontrolovala svou postavu ze všech úhlů. Její přátelé marně vzpomínali na dobu, kdy s nimi byla naposledy v baru. Doba, kdy si dala bailleys, protože i takový protein se počítá, byla už jen vzpomínkou. Nejprve si sdílení jejích tréninků nastavili automaticky na spam, teprve poté pochopili, že ta krásná holka se už nedokáže bavit o ničem jiném než o nejnovějším fitenss trendu a co hůř....že už přestává být krásná.

Svou krásu nejprve neviděla, pak už nebylo co vidět.

Nebezpečí Krásky dokonalé

  • Její posedlost postavou se během let plíživě vyvine v anorexii, bulimii, možná v obojí
  • Závislost na cvičení a solárku způsobí, že nebude vypadat jako svá dcera, ale postupem let jako svá babička

Řešení pro Krásku dokonalou

  • V rámci našeho kurzu s ní probereme její životní styl, trénink a jídelníček, zanalyzujeme výsledky vážení a měření. Procento tuků bude minimální a svalů bude na hranici únostnosti - naše Kráska dostane samozřejmě málem zástavu srdce z přemíry jídla, které bude muset od této doby začít jíst. Nepůjde to hned, ale měla by se ke svému zdraví vlastně projíst. Dalším infarktovým stavem bude pro naši Krásku fakt, že se bude muset obejít bez svých drsných kardio tréninků, protože se zaměříme na nabírání svalů
  • Pod naším vedením a s podporou celého společenství dalších děvčat v kurzu věříme, že naše Kráska se bude po měsíci postupně více či méně projídat ke zdravějšímu tělu. Objemový trénink položí základy růstu jejích svalů. Díky meditacím, zařazeným v rámci závěrečného strečinku bude postupně ztrácet obsese z toho, jak vypadá a začne být šťastnější.

Jestli znáte ve svém okolí případnou Krásku dokonalou, řekněte jí o naší cestě, řekněte jí o BoMa Way. Těšíme se na ni.