Výživa a zdravé recepty

Kuřecí maso nakrájené na nudličky, osmažíme na předem orestované cibulce s trochou slaniny. Dochutíme dle naší fantazie, méně je více. Jakmile maso pustí šťávu, chvíli dusíme a na závěr přidáme bazalkové pesto. Smícháme s uvařenými nudlemi. Salátu se meze nekladou, jakýkoliv listový salát můžeme smíchat s mrkví, kukuřicí...atd. Na zálivku použijeme...

Postup je velmi jednoduchý a nenáročný. Misku/ sklenku si nejdřív vyplníme bílým jogurtem, ve kterém už můžou být i maliny a nebo je tam můžeme později přidat. Nahoru už pak jen nasypeme mussli. Ozdobíme dle vlastní fantazie.

Smícháme vločky, chia semínka a kakao a zamícháme. Dále přidáme mléko, vodu a med. Vše opět zamícháme, aby nám vznikl puding. Necháme na pár hodin stuhnout do lednice. Můžeme chodit postupně kontrolovat a případně přidávat vodu/ mléko, aby hmota nebyla moc hustá.

Celozrná tortila (koupíš např. v Lidlu), krůtí maso (naprudko osmahnuté nebo zbytek od přechozího oběda), salát, rajče, jarní cibulka, avokádo, troška parmezánu a kečupu, navrch kysaná smetana.

Kelímek o objemu 400 mlPolovinu zasypeme ovesnými vločkami (před smícháním s ostatními ingrediencemi propláchne vodou v sítku na nudle - pro lepší smíchanost). 100 ml bílého jogurtu
100 ml tvarohu1 lžíce meduSlunečnicová semínka dle chuti

Rychlá a jednoduchá snídaně za 5 minut? - rajče, jarní cibulka, tvaroh, cottage, sůl a pepř, polníček a celozrný chléb.

100g jemných ovesných vloček
100g mletých vlašských ořechů
100g kvalitního medu
200g strouhaného kokosu
200g rozpuštěného másla
3 ks rozmačkaných banánů
2 ks vejce
1 ks nahrubo nastouhané jablko
špetka skořice a soli
nasekané vlašské ořechy a jogurt nebo zakysaná smetana na ozdobu