Gorolský triatlon

21.05.2022

GOROLSKÝ TRIATLON 2022 - 1. ročník za námi, ať žijou všichni, co se postavili na start a v plném počtu dorazili do cíle.

Zdravíme Vás, sportovní nadšenci a děkujeme za další skvělou možnost pobýt s Vámi. První ročník Gorolského triatlonu byl pro nás velkou výzvou. Pojali jsme 3 triatlonové disciplíny - kolo, běh a vodu u nás v Gorolii svérázným způsobem. Povedlo se nám udělat trasu i přes Polsko a sportovci si užili 10min výjezd i s kolem lanovkou na Czantoryji. Běh - ten musel být přes náš milovaný Javošek a vodní část jsme šoupli rovnou do Tyrky pod splav. Ono se to od počítače nezdá, ale byla to trasa náročná a klobouk dolů před každým jedním z Vás, že jste do cíle dorazili.

Velkou gratulaci zaslouží všichni, ovšem tu největší přece jen mladá vycházející sportovní hvězda Filip Cienciala, který bude mít 16 let teprve za 3 týdny a umístil se s časem 4:13 jako absolutní vítěz. Nandal to prvnímu v mužské kategorii přesně o čtvrt hodinu, a to si ještě na ponoření po krk ve splavu rozvážně sundal boty! Na druhém místě se umístil náš "starý" známý Vojta Novotný, loňský účastník Jablunkovské podkovy. Kdo měl šanci zahlédnout ty dva na trase, jak si na kole užívají sjezdy a klopí zatáčky nebo jak sbíhají kopce, tak je Vám jasné, že se s nimi nevidíme na stupních vítězů naposledy.

Třetí v pořadí v kategorii do 18 let byl Oliver Borski. Ten přípravu jako správný flegmatický puberťák úplně zazdil. V plátěnkách na startu a zakufrování hned za hranicí - no nikdo by si na něho nevsadil ani pětník. Naštěstí se pro něho až z Czantoryje vrátil jeho otec Daniel Borski a spolu to nakonec zvládli až do cíle a dokonce před časovým limitem - neuvěřitelný výkon!

V kategorii žen se na stupních vítězů setkaly naše hvězdy a několikanásobné účastnice našich akcí Jana Dudysová (2. místo, čas 6:22) a Karin Novotná (3. místo, čas 7:33). Děvčata, jste skvělé a Vaše výsledky jak na kole tak v běhu jsou vynikající. Ovšem první příčku s časem 5:28 si vybojovala Jana Rovňaník - kde se vzala, tu se vzala, přišla, zvítězila. Smekáme nad úžasným výkonem!!! 4. místo patří naší Marie Wawroszová - ano, ta Maruška, která nezkazí žádnou legraci, je duší i srdcem každé zábavy a jak ji vidím na startovní listině, je mi jasné, že si to všichni s ní užijeme. Pátá byla Katarína Štěpáníková - na kole jak z reklamy na Poděbradku, celou dobu s úsměvěm na tváři, milá holka, která se nezalekne žádné výzvy.

Kategorie mužů - jedním slovem paráda! 1. místo a úžasný čas 4:26 Petr Kopřiva - s Janou Rovňaník krásná dvojice, která vzala obě první místa! Za 4:50 to dal na 2. místě Rostislav Turoň - Rosťo, klobouček a věříme, že to zranění na sjezdu z Czantoryje, stejně jako pád při běhu, brzo rozchodíš a budeš rychle fit. 3. místo s časem 5:06 si vybojoval nejstarší matador, náš skvělý Petr Latka. Mezi třetím a čtvrtým místem je přesně 27 let a závodní čas 8 minut - 4. místo a výborných 5:14 patří Pawlu Czaplovi. Hned v závěsu s časem 5:22 to parádně dal Jan Šlachta, který navíc získává bobříka za nejrychlejší přihlášku na tento závod. 6. místo vybojoval Martin Hamrozi, ten ovšem tvrdí, že 5:48 bylo jenom proto, že si poseděl v Tyrce mnohem déle - Ponořičům zdar! O 7. a 8. místo a čas 6:17 se dělí Marian Kusniersz a Petr Verčimák. 9. a 10. přiběhli Roman Kubisz a Jiří Mašlar. Za nimi následoval nejvzdálenější účastník Petr Komžák, který k nám zavítal až ze Zlína. Poslední Daniel Borski dostává čestnou medaili za vynikající support na trase, tedy že nenechal ve štychu a motivoval do cíle svého syna Olivera a Katku Štěpánikovou.

Na to, jak meteorologická předpověď hlásila na sobotu svatbu všech čertů, nakonec jsme měli skvělé počasí a parádní zážitky. Všem sportovcům patří naše velké díky, jak se s trasou i se sebou sama poprali. Možná si to ani neuvědomujete, ale neuvěřitelným způsobem svými výkony motivujete ostatní.

Děkujeme Dalibor Carbol za už tradiční zázemí ve Flight Parku pod Javorovým, naši sportovci byli nadšení. Děkujeme naši Pobřežní hlídce v Tyrce u splavu Marie Maštalířová a Sebastian Kuzma, určitě nejen sportovci, ale i Vy jste se touto disciplínou fajn pobavili. Děkujeme všem rodinným příslušníkům, přátelům a příznivcům BoMa Way.

Uvidíme se na naši příští akci 29.7. - na 5. ročníku Po stopách B7 a 23.9. na 2. ročníku Jablunkovské podkovy.

Sportu, kamarádství, dobré náladě a optimismu ZDAR !!!