Kateřina Bocková

Jmenuji se Kateřina Bocková a je mi 42 let.

Pohyb mě baví již od malička. Vždy jsem běhala s partou venku a hráli jsme různé schovky a hry ( teď už to tak bohužel u dnešní mládeži není) a na základní škole jsem se věnovala orientačnímu běhu. Jenže pak přišla puberta a střední škola kde toho sportu moc nebylo.

Samozřejmě následovalo manželství, děti a i kila navíc. Moc se mi ty kila navíc nelíbily a tak jsem začala znovu makat. V té době jsem pobývala v zahraničí kde jsem začala chodit do posilovny. Pak se objevila Zumba a tak jsem si udělala lektorský kurz a začala provozovat lekce pro krajany. V té době jsem se i znovu pokoušela o běh, který mi měl pomoct s kily navíc.

Běh mě začal bavit a tak jsem už neběhala proto, že jsem chtěla zhubnout, ale chtěla jsem zhubnout aby se mi lépe běhalo.

Když jsem se vrátila do České republiky, a pak i zpět do rodného Třince, objevila jsem skupinu Javorový vrch super challenge a taky skvělé lidi z Fit Factory Třinec. A tady asi nastal můj bod zlomu. Začala jsem se silovým cvičením a s dálkovými běhy. Začala jsem trénovat klienty a rozumným vyústěním byl kurz Fitness instruktor a pak i Kurz výživového poradce.

Momentálně jsem šťastnou mámou třetího dítěte a boj o postavu začíná znovu. 

Velice mne těší, když vidím klienty, kteří se rozhodnou se sebou něco začít dělat. Znovu začít vědomě používat tělo. Přicházejí stále častěji lidé, kteří mají problémy se zády (nedostatek pohybu a sedavé zaměstnání, dělá své) a nebo prostě lidé, kteří si uvědomili, že pohyb je potřeba.

Když jsme s Jančou začaly spolu pravidelně trénovat, začaly jsme zjišťovat, že spousta lidí se snaží cvičit, ale po nějaké době, když nevidí pokroky, tak to vzdávají a hledají něco dalšího. A tohle by jsme rády změnily komplexním přístupem, protože pohyb je potřeba, ale z 80% je to o stravě a psychické pohodě. 

Už víme, že populací kolují spousty mýtů a proto jsme se rozhodly naše zkušenosti předat dále a tím pomoci dalším lidem.

Rády bychom Vám pomohly dostat se s námi ke zdraví a pohodě ;)

Jana Maštalířová

Jmenuji se Jana Maštalířová a je mi 51 let.

Můj vztah ke sportu? Vyrůstala jsem na vesnici, takže pohyb byla pro mě celoroční přirozenost. Třeba celý den pomáhat na poli se senem. Nebo na stavbě při vození cihel. Žádný problém. Nerozlišovalo se, jestli jsi holka nebo kluk, pohybu bylo na baráku, na poli a kolem zvířat dost.

Když jsem se chtěla konečně na vysoké škole přihlásit do orientační běhu, rodiče dali příkaz - o víkendech je třeba doma pomáhat a ne lítat po závodech. A tak jsem bez odporu, tiše zůstala u studia. A pak u dětí. A pak v práci u počítače. A pak - s dětmi a bez manžela.

Tady by to taky mohlo skončit. Taky jsem o tom uvažovala. Neznáte ty myšlenky tiše skončit? Buďte rádi.

Abych ty myšlenky zahnala, začala jsem chodit na kopce. Ono když odpadne starost o manžela - je relativně víc času :-) Díky těm beskydským vrškům jsem se dostala do fb skupiny Javorový vrch super challenge. Tam jsme se motivovali - kolikrát za den ten Javorový dáme, ze které strany, jak rychle nahoru a jestli to kolena vydrží i rychle dolů. Naprostá amatérka jen s nadšením, najednou dostala opět tu chuť a hlavně směr. A tak přišly závody jako Malofatranská stovka nebo legendární B7. A přicházeli další lidé a další nápady. A přišla v dubnu 2015 i Kačka Bocková a řekla mi o Fit Factory Třinec - tak trochu jiném gymu.

Nejvyšší čas - netrénované tělo a hlavně kolena dostávaly v těch náročných sebězích zabrat. Poprvé v životě jsem se stala součástí organizované skupiny cvičících - ve svých 46 letech.

Za rok jsem se dostala do formy, kterou jsem neměla ani v době, kdy jsem držela svou už nejmíň 150. dietu a cvičila v obýváku podle videa. Cvičení bez strojů, s vlastní vahou, se zaměřením na střed těla, mě posunulo i v mém běhání, cítím se nesrovnatelně lépe fyzicky i psychicky.

Možná přirozeným vyústěním tím pádem bylo předat svou zkušenost dál. A tak vznikla BoMa Way. Cesta Kačky Bockové a Janči Maštalířové. Dvou nadšenkyň, které svou cestu ke kondici a zdraví chtějí předat i Vám.


Pojďte do toho s námi!